Przebieg zabiegu

1

Oko zostaje znieczulone za pomocą specjalnych kropli do oczu.

2

Laser femtosekundowy wytworzy wewnątrz rogówki tzw. płatek. Nie dochodzi do naruszenia stabilności rogówki.

3

Chirurg następnie usunie płatek.

4

Dojdzie do korekcji wady wzroku, a powierzchnia rogówki pozostanie podczas całego zabiegu nienaruszona.

5

Natychmiastowy efekt WOW poprawy ostrości widzenia, bez komplikacji, takich jak zespół suchego oka, nadmierne łzawienie pozabiegowe oraz bez bólu pozabiegowego.

Po zabiegu:

Przez pierwsze 2 godziny po zabiegu widzenie może być „zamglone“ i lekko rozmazane. Stuprocentowy rezultat pacjenci odczuwają z reguły następnego dnia rano. Niektórzy już w kilka godzin po zabiegu. Podczas samego zabiegu oraz po nim nie występuje ból.

Przy wyjściu z kliniki pacjent otrzyma okulary słoneczne z filtrem UV, wszystkie potrzebne krople do oczu oraz zostanie poinstruowany, jak zadbać o swoje oczy, jak również zostanie uzgodniony z nim termin kolejnej kontroli. W okresie pozabiegowym istotne jest regularne podawanie kropli zgodnie z zaleceniami lekarza pomimo osiągnięcia ostrego widzenia!

Kto może poddać się zabiegowi?

Warunkiem zakwalifikowania do zabiegu laserowego oka jest wiek – ukończenie 18. roku życia, przy czym najlepszy efekt osiągalny jest pomiędzy 18. a 40. rokiem życia. Nie oznacza to jednak, że osoby w starszym wieku nie są odpowiednimi adeptami do przeprowadzenia zabiegu tego typu. Zabieg jest odpowiedni dla osób cierpiących na krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm.

Jeżeli są Państwo zainteresowani chirurgią laserową oka, poza limitem wieku, powinni Państwo spełniać również kryteria dodatkowe:

  • stabilna wada dioptryczna przez co najmniej jeden rok,
  • brak poważnej infekcji lub urazu oka w ostatnim roku,
  • brak chorób autoimmunologicznych, takich jak np. Zespół Sjögrena, toczeń i inne,
  • brak opryszczki rogówki, nawet w przeszłości,
  • brak zespołu suchego oka,
  • brak blizn na rogówce,
  • poprawna anatomia okolicy oka oraz oczodołu.

Każdy przypadek oceniany jest indywidualnie, a stuprocentowe zakwalifikowanie kandydata odbywa się dopiero podczas badania przedzabiegowego. Pacjentkom, które są zainteresowane poddaniem się zabiegowi korekcji wzroku nie zaleca się, by w okresie jego przeprowadzenia były w ciąży lub karmiły piersią. Wszyscy klienci, zainteresowani zabiegiem, są z wyprzedzeniem poinformowani o jego przebiegu, oczekiwanych rezultatach i potencjalnych zagrożeniach.